Sens NRG22-10-RC Intelligent Engine Start Genset Battery Charger 12/24V 10A 60Hz
-5%Sale!
  • IBC seismically certified
NRG complies with UL and C-UL standards. 50 Hz models are CE marked. All NRG models are IBC seismically certified to an Sds value of 2.50g and are optionally available with State of California OSHPD certification.
Question? Can two NRG 10A or 20A battery chargers be operated in parallel?
NRG20A User Manual
SKU: NRG22-10-RC Category: Tags: , , , ,
  • IBC seismically certified