Sens NRG24-20-RCLS Intelligent Engine Start Genset Battery Charger 24V 20A 60Hz
-5%Sale!
  • IBC seismically certified
NRG complies with UL and C-UL standards. 50 Hz models are CE marked. All NRG models are IBC seismically certified to an Sds value of 2.50g and are optionally available with State of California OSHPD certification.
Question? Can two NRG 10A or 20A battery chargers be operated in parallel?
NRG20A User Manual
SKU: NRG24-20-RCLS Category: Tags: , , , ,
  • IBC seismically certified